БЛАГОСЛОВЕН КОЈИ ДОЛАЗИ У ИМЕ ГОСПОДЊЕ! ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ПОРФИРИЈЕ У МИТРОПОЛИЈИ ДАБРО-БОСАНСКОЈ

MИТРОПОЛИЈА ДАБРО-БОСАНСКА и

ЦРКВЕНА ОПШТИНА БРАТУНАЦ

имају част и задовољство обавјестити благочестиви и христољубиви народ Митрополије и цјелокупну српску јавност, а нарочито ону из Средњег Подриња и Бирча, да Његова Светост Патријарх Српски Господин ПОРФИРИЈЕ долази у посјету нашој МИТРОПОЛИЈИ!

Његова Светост Господин Порфирије, патријарх српски, долази нам у суботу, 1. јула, у Братунац како би се са свима нама – Митрополитом, свештенством и вјерним народом, како наше Митрополије тако исто и других епархија наше Цркве, МОЛИТВЕНО сјетио мученика и страдалника Средњег Подриња и Бирча пострадалих и палих на бојном пољу у отаџбинско-одбрамбеном рату од 1992-1995. године, те свих пострадалих и јуначки палих кроз вијекове за јединство и слободу Српског народа.

Са Његовом Светошћу патријархом српским на молитвени Сабор нам долазе Њихова Преосвештенства Господа епископи:

Фотије, зворничко-тузлански;

Андреј, аустријско-швајцарски;

Исихије, ваљевски;

Димитрије, захумско-херцеговачки;

Методије, будимљанско-никшићки;

Јеротеј, шабачки.

Позивамо све вас, браћо и сестре, да ЈЕДНИМ СРЦЕМ и ЈЕДНОМ ДУШОМ дочекамо и поздравимо нашег ПАТРИЈАРХА, коме кличемо ДОБРО ДОШАО ВАША СВЕТОСТИ!

ПРОГРАМ:

Петак, 30. јуна у 19:00 часова – Вечерње у храму Успенија Пресвете Богородице;

Субота, 01. јула у 09:00 часова – Дочек Његове Светости Патријарха и архијереја;

у 09:30 часова – Света архијерејска литургија у порти храма Успенија

Пресвете Богородице у Братунцу;

у 11:00 часова – Литија од цркве у Братунцу до градског гробља

у Братунцу;

у 11:30 часова – на гробљу Општи парастос свим пострадалим;

Након Парастоса полагање вијенаца

и обраћање:

– Његове Светости патријарха Српског Господина Порфирија;

– Његове Екселенције Господина Милорада Додика, предсједника Републике Српске.

Након обраћања и бесједа литија од градског гробља до храма у Братунцу.

ДОБРО НАМ ДОШЛИ!

НЕ ЗАБОРАВИМО БРАЋО И СЕСТРЕ:

СЈЕЋАЊЕ НА МУЧЕНИКЕ И СТРАДАЛНИКЕ НАША ЈЕ СВЕТА ДУЖНОСТ И ОБАВЕЗА!

Инфо служба Митрополије Дабро-босанскe

Извор: Сајт Митрополије дабро-босанске