https://manastirozerkovici.com/wp-content/uploads/2017/11/9-1.jpg

НАМЈЕСНИК МАНАСТИРА
Игуман Георгије (Станковић)

БИОГРАФИЈА

Игуман Георгије Станковић ( у миру Ђорђе Станковић), рођен је у Зеници (Босна и Херцеговина) 19. новембра 1986. године, од оца Вукомира и мајке Жељке рођ. Калајџић.
Услијед ратних дешавања, породица оца Георгија прелази у град Зворник (БиХ), гдје и завршава основну школу.
У периоду од 2002. до 2006. године похађа Богословију Светог Петра
Цетињског на Цетињу (Црна Гора), коју успјешно завршава.

  • 14. септембра 2006. године прима монашки постриг.
  • 15. септембра 2006. године бива рукоположен у чин јерођакона.
  • 25. јула 2007. године рукоположен у чин јеромонаха.
  • Од 2006. до 2009. године студира на црквено-практичном смјеру Московске Духовне Академије РПЦ у Сергијевом Посаду (Москва).
  • 16. новембра 2010. године одликован достојанством синђела.
  • 24. септембра 2013. године именован од стране Епископа зворничко-тузланског Хризостома за члана уређивачког одбора новооснованог епархијског часописа „Животворни Источник“ .
  • 1. децембра 2013. године именован је за библиотекара Библиотеке Епархије зворничко-тузланске, а 15. априла 2014. године, од стране Епископа зворничко-тузланског Хризостома, постављен за управника Архива и Библиотеке Епархије зворничко-тузланске.
  • 26. априла 2014. године постављен је за в.д. намјесника Манастира Светог Василија Острошког у Бијељини.
  • 24. маја 2015. одликован достојанством игумана.
  • Од 2015. до 2018 налази се на постдипломским студијама у Москви, на Институту Руске Православне Цркве за постдипломске студије и црквену дипломатију (Общецерковная аспирантура и докторантура им. святых равноапостольных Кирилла и Мефодия), који води митрополит Волаколамски Иларион (Алфејев).
  • По благослову митрополита дабробосанског Господина Хризостома прелази у Митрополију дабробосанску 31.08.2018. године и бива постављен за намјесника манастира Свете Тројице у Озерковићима код Сокоца.
  • Говори руски и енглески језик.