И ове године, традиционално, на Теодорову суботу 20. марта, Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански Господин Хризостом, посјетио је наш Манастир.

Високопреосвећени Владика Хризостом служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслужење намјесника манастира Свете Тројице у Озерковићима игумана Георгија (Станковића), протојереја-ставрофора Милорада Новаковића и ђакона Будимира Гардовића.

Како то обично у нашем Манастиру бива и ове године манастирски храм био је премален да дочека све поклонике који су жељели да се помоле и причесте Светим Тајнама. Наравно, поштујући све епидемиолошке мјере, прије свега оне најважније – вјере и љубави и непоколебљиве наде у милост Божију.

Посебну радост су нам донијели градоначелник Источног Сарајева господин Љубиша Ћосић и начелник општине Пале господин Бошко Југовић, као и други високи гости, који су ове године, молитвено, Теодорову суботу прославили у нашем Манастиру.

У наставку Свете Литургије уприличена је за све и трпеза љубави у манастирској трапезарији.

УПРАВА МАНАСТИРА