У суботу 29. октобра 2022. године, прославили смо празник Јерусалимске иконе Пресвете Владичице Богородице – Преславу нашег Манастира.

Свету Литургију служили су свештеници Илија Чупић са Сокоца, Милорад Новаковић из Рогатице, Душко Лаловић из Рељева (Сарајево) и ђакон Старе цркве у Сарајеву Вукота Вишњевац.

Овогодишњи кумови Славе били су, заједно са својом дјецом, Марко и Валентина Гајовић са Пала.

Празник Мајке Божије прослављен је, као и предходних година, у чудесној радости и благодати.

Кумови су прелијепо и достојанствено спремили трпезу за све госте и поклонике Обитељи.

У свом поздравном слову намјесник манастира отац Георгије, заблагодарио је куму славе Марку, не само на прелијепо спремљеној и организованој прослави Празника, него на укупној подршци коју он и његова породица пружају у обнови и животу манастира.

Кума наредне манастирске Преславе биће Дејана Стојановић из Цириха, иначе, пореклом са Сокоца.

Братство Манастира од срца благодари кумовима на предивно спремљеној Преслави, а такође, и свима који су помагали у свим пратећим припремама за прославу Празника.

ИнфоМанастира