Са радошћу и задовољством обавјештавамо сво свештенство, свештеномонаштво, монаштво те благовјерни народ наше Митрополије да Његова Светост Патријарх Српски Господин Порфирије долази у званичну посјету нашој Митрополији, а поводом 50-годишњице свештеномонашког и 30-годишњице архијерејског служења нашег архипастира Његовог Високопреосвештенства Митрополита дабро-босанског Господина Хризостома.

Дочек Његове Светости Патријарха Српског Господина Порфирија биће у граду Сарајеву испред Саборне цркве Рођења Пресвете Богородице, у суботу, 16. октобра 2021. године у 16:45 часова. Након дочека и доксологије биће служено васкршње вечерње.

У недељу 17.октобра 2021. године Његова Светост Патријарх Српски Господин Порфирије уз саслужење митрополита, епископа и свештенства служиће Свету архијерејску литургију са почетком у 09:30 часова у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Сарајеву.

У 15:00 часова Његова Светост посјетиће Градску управу Града Источно Сарајево, а потом прошетати Тргом Србија у Источном Новом Сарајеву.
Пожелимо добродошлицу Његовој Светости уз ријечи:  Благословен који долазе у име Господње!

Из Кабинета
МИТРОПОЛИТА  ДАБРОБОСАНСКОГ