Мир Божји – Христос се роди, браћо и сестре, драги пријатељи!

И ове 2022. године (или по црквеном 2021.), прославили смо најрадоснији хришћански празник – Рођење Господа нашег Исуса Христа.

Фотографије које имате пред собом показују вам вечерње богослужење Бадњег дана, тј. Велико повечерије са петохљебницом. У наставку смо, како је то код нас Срба обичај, благословили и наложили бадњак дрво. Неколико сати пред поноћ почели смо служити празнично Јутрење.

Врхунац празника, наравно, била је поноћна Литургија, у којој смо, примивши дарове Тијела и Крви оваплоћеног Христа Господа, постали сутјелесници Његови и дјеца Бога Оца. Али, благодаћу Духа Светога, такође, у тој Тајни над тајнама, браћа и сестре једни другима.

После Литургије, уз благословену трпезу у манастирској трпезарији, у радости Празника, пјевале су се наше прелијепе србске пјесме (духовне, косовске, србијанске, црногорске, босанске, романијске… – свесрбске). Наравно, и покоја руска се отпјевала (јер, ништа без браће Руса).

На крају (или боље речено: почетку…), свима вама који читате, нека је срећан и Богом благословен празник Рођења Христовог! Господ да вам подари изобиље благодети Неба и земље.

МИР БОЖЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Ваш молитвеник пред оваплоћеним Господом и увијек радосни слуга на земљи,

Георгије јеромонах