У недељу 24. октобра 2021. године, прославили смо празник Јерусалимске иконе Пресвете Владичице Богородице – Преславу нашег Манастира.

Свету Литургију служили си свештеници Предраг Масал, старешина храма Свете Тројице у Рогатици, Милорад Новаковић и ђакон Старе цркве у Сарајеву Вукота Вишњевац.

Овогодишњи кумови Славе били су Милован и Кристина Шарац са Пала.

Упркос тренутном искушењу у којем се као народ и цивилизација налазимо, празник Мајке Божије прославили смо у чудесној радости и благодати. Особито због тога што се Јерусалимска икона Богородице сматра помоћницом и заштитницом током великих пошасти (епидемија).

Кумови су прелијепо и достојанствено спремили трпезу за све госте и поклонике Обитељи.

Кум наредне манастирске Преславе биће Марко Гајовић са Пала, заједно са породицом.

Братство Манастира од срца благодари кумовима на предивно спремљеној Преслави, а такође и свима који су помагали у свим пратећим припремама за прославу Празника.

УПРАВА МАНАСТИРА